دست های آلوده ، خبر سرنگ های آلوده را پخش کردند ؟

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت افزود : گاهی برخی افراد و شرکتها برای رونق بخشیدن به محصولات کمپانی‌های خود، دست به متهم کردن برخی محصولات زده و هدفشان سلامت مردم نیست و متاسفانه در این خصوص دستگاههای دولتی مظلوم واقع می‌شوند.

وزیر بهداشت روز یکشنبه در حاشیه برگزاری همایش روز جهانی غذا، به خبرنگاران گفت: دغدغه اصلی دولت و وزارت بهداشت، تامین امنیت و سلامت غذا است.

وی با بیان این مطلب که شرایط مطلوبی در حوزه غذا نداریم، افزود: اما این یک مشکل جهانی است و نباید سیاه‌نمایی کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: به ویژه در کشورهای در حال توسعه با مشکلات بسیاری در حوزه غذا مواجه هستیم که باید به آنها توجه داشته و در راستای اصلاح آنها گام برداریم. خوشبختانه در دولت جدید و به دلیل اهمیتی که رییس‌جمهور برای ارتباط دستگاه‌ها با انجمن‌های علمی، صنفی و بخش خصوصی قائل است، امید بیشتری داریم تا مواد غذایی که در آینده به دست مردم می‌رسد، ایمن‌تر باشد.

هاشمی از برگزاری جلسات مشترک با سازمان ملی استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: امیدواریم خروجی این جلسات مثبت بوده و نتایج اجرایی مهمی در بر داشته باشد.

وی در پاسخ به پرسشی خبرنگاری پیرامون مصرف فست‌فود و عادات غذایی‌ وزیر بهداشت، افزود: من هرگز اهل خوردن فست‌فود نیستم و مصرف فست‌فود در منزل ما ممنوع است. تاکنون لب به سوسیس و کالباس نزده‌ام و فرزندانم معمولا بیرون از منزل غذا نمی‌خورند.